Yolculuk Kuralları

1) Otobüslerimize binerken ön kapı, inerken orta ve arka kapılar kullanılır.
2) Otobüs durakları haricinde yolcu indirmek ve bindirmek yasaktır.
3) Yolcularımızın, elektronik kartlarını ve diğer toplu ulaşım kartlarını otobüse binmeden hazırlamaları gerekmektedir.
4) 0-6 yaş arası çocuklar yanlarında ebeveynleri bulunmak şartı ile ücretsiz binişten faydalanabilirler. Ancak ayrı bir koltuk işgal edemezler. İlköğretimden itibaren her öğrenci resimli öğrenci kartı ile biniş yapmalıdır.
5) Otobüslerimizde ücretli indirimli ve ücretsiz toplu ulaşım kartı sahipleri şoför personelimize kartlarını göstermek zorundadır.
6) Toplu ulaşım kartların geçersiz olması ya da süresinin dolması durumunda yolcunun binişine izin verilmez. Geçersiz veya başkasının yerine kullanılan indirimli/ücretsiz kartlara el konulur.
7) Otobüse binişlerde hamile, yaşlı ve engellilere öncelik tanınır. Sol kısımda ortadaki koltuklar öncelikli olarak yaşlı, hamile ve gazilerin kullanımı için ayrılmıştır.
8) Araçların ön kısmında yığılma yapılmaz, arka tarafa doğru ilerlenir ve diğer duraklardan binecek yolculara yer açılır. Yolcu koltukları üzerinde diğer yolcuların oturarak seyahat etmesini engelleyecek herhangi bir eşya taşınmaz.
9) Otobüslerimize kafes içinde, koruma altında olan hayvanlar ve görme engellilere refakat eden köpekler haricinde hayvan ile binilmez.
10) Otobüslerimizde yasa gereği sigara vb. tütün ürünlerinin tüketilmesi yasaktır.
11) Otobüslerimizde (su hariç) hiçbir yiyecek ve içecek maddesi tüketilemez ve satılamaz.
12) Araçlarda, diğer yolcuları ve şoförü rahatsız edici şekilde yüksek sesle konuşmak, şoförü meşgul edip dikkatini dağıtmak yasaktır. 
13) Araçların kapılarının önünde, açılış ve kapanışlarda tehlike arz edeceğinden durulmaz.
14) Araçlarda insan hayatını tehlikeye sokacak davranışlarda bulunulmaz.
15) Yolcuları rahatsız edici derecede aşırı alkollü vatandaşlar otobüslerimizle seyahat edemezler.
16) Otobüslerimizin araç gereçlerine, güvenlik donanımlarına, oturma ve ayakta durma alanlarına zarar vermek, yazı yazmak, kirletmek, çöp atmak, oturma yerlerine ayak dayamak ve basmak yasaktır. 
17) Yolcularımızın inecekleri durağa gelmeden dur butonuna basmaları ve araç, durak ceplerine girmeden kapılara doğru ilerlemeleri, yaşlı ve çocuklu vatandaşlarımızın inişlerde sorun yaşamamaları için gereklidir.
18) İzinsiz ilan, afiş vb. yapıştırılamaz.